Zubní protézy, snímatelné náhrady
Zubní lékař - zubař, soukromá zubní ordinace Hradec Králové, HK
 

ZUBNÍ PROTÉZY - SNÍMATELNÉ NÁHRADY: částečné, celkové snímatelné náhrady, hybridní náhrady
zubní ordinace Hradec Králové - 500 02 HK, Břetislavova 1057, tel. č. +420 495 514 188, mobil 775 786 986

     
Zubní protézy, snímatelné náhrady

Zubní protézy - snímatelné náhrady

  
Zubní protézy - snímatelné náhrady
 
   Při rozsáhlých defektech chrupu, když nelze zhotovit fixní můstky či zvolit léčbu implantáty, jsou řešením zubní protézy (náhrady). Jejich hlavním výrobním materiálem je speciální plastická hmota. Umožňují nahradit jen několik zubů, ale také celý chrup. Dělíme je na částečné snímatelné zubní protézy, celkové snímatelné zubní protézy a hybridní zubní protézy.


Částečné snímatelné zubní protézy

Částečné snímatelné zubní protézy

   Ke zbývajícím zubům v čelisti se uchycují tzv. kotevními prvky. Jednodušší a levnější jsou spony („háčky“), které mohou být drátěné, kombinované nebo celolité. Spony jsou na zubech částečně vidět, na což je nutno pamatovat ve viditelném úseku chrupu kvůli estetice. Jednodušší, drátěné, spony také opěrné zuby pomalu ničí páčením při nasazování a snímání protézy. Bohužel právě snímatelné náhrady s těmito sponami jsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Estetické a k zubům šetrné řešení představují skeletové náhrady s nesponovými kotevními prvky (zásuvnými spoji). Zjednodušeně řečeno připomínají jakési patentky nebo zásuvky a jsou v ústech skryty.


Celkové snímatelné zubní protézy

Celkové snímatelné zubní protézy

   Zhotovují se při ošetření bezzubých čelistí v průběhu více návštěv. Standardní zuby pryskyřičné lze nad rámec zdravotního pojištění nahradit zuby keramickými, které jsou více estetické a odolné proti okusování.


Hybridní zubní protézy

Hybridní zubní protézy

   Vzhledem připomínají celkové náhrady, ale v ústech drží na zbylých zubech, které jsou sníženy, proteticky ošetřeny a skryty pod zubní protézou. Kotvení obstarávají zásuvné spoje připevněné na zubech i protéze. U zcela bezzubých čelistí jsou zuby nahrazeny několika implantáty se zásuvnými spoji.
  

 
   zubni-lekar-zubar.cz >> ZUBNÍ PROTÉZY - SNÍMATELNÉ NÁHRADY: částečné, celkové snímatelné náhrady, hybridní náhrady
Zubní protézy, snímatelné náhrady