CEREC - zhotovení celokeramických inlejí, onlejí a korunek v jedné návštěvě
Zubní lékař - zubař, soukromá zubní ordinace Hradec Králové, HK
 

CEREC: Zhotovení celokeramických inlejí, onlejí a korunek v jedné návštěvě
zubní ordinace Hradec Králové - 500 02 HK, Břetislavova 1057, tel. č. +420 495 514 188, mobil 775 786 986

     

Zhotovení celokeramických inlejí, onlejí a korunek v jedné návštěvě

   Do zubního lékařství poslední dobou pronikají nové technologie na bázi CAD/CAM. Jejím jedinečným zástupcem, kterého se naší zubní ordinaci podařilo získat, je systém Cerec od německé firmy Sirona. Díky tomu jsme schopni našim pacientům zhotovit celokeramickou inlej, onlej, fasetu nebo korunku během jedné návštěvy trvající s několika drobnými přestávkami pár desítek minut. Tato technologie má před sebou obrovskou budoucnost a je možné, že již brzo budeme moci stejným způsobem vyrábět i kratší celokeramické můstky a také celokeramické abutmenty ( hlavy) na implantáty.

Cerec také znamená velkou přesnost zhotovené protetické práci, běžnými laboratorními postupy výroby jen obtížně dosažitelnou.

Cerec umožňuje estetické řešení rozsáhlých kazů a defektů klinické korunky zubu, jejichž léčba pomocí konvenčních fotokompozitních výplní je velmi obtížná a nezajistí dostatečnou odolnost a dlouhověkost nové výplně.

Cerec eliminuje používání tzv. amalgamových korunek, které byly sice odolnější a vytrvalejší než velké fotokompozitní výplně a dostavby, ale byly velmi neestetické a někdy pacientovi z úst přímo svítily.

Cerec se dá s úspěchem využít při tzv. postendodontickém ošetření mrtvého zubu, kdy je v jedné návštěvě zhotovena estetická endokorunka.

Cerec umožňuje v jedné návštěvě řešit rozsáhlé defekty a estetické korekce předních zubů díky zhotovení celokeramických faset ihned po preparaci.

Cerec znamená ošetření biokompaktibilním materiálem, na který se téměř nevyskytuje alergie či jiná abnormální reakce lidského těla.

Prohlédněte si výrobu korunky ve fréze:


A jak ošetření systémem Cerec probíhá?

 
Po stanovení plánu, zda bude zub ošetřen pouze náhradou části klinické korunky zubu (inlej, onlej, částečná korunka) nebo bude zhotovena celoplášťová celokeramická korunka, proběhne v místním umrtvení (lokální anestézii) odstranění kazu, nevyhovující výplně či nabroušení zubu.

Vzniklá situace je potom přenesena do 3Dsoftware výkonného počítače, který je jádrem přístroje Cerec AC, pomocí velmi přesného skeneru Cerec Bluecam, který pracuje kvůli přesnosti snímání v modré části světelného spektra. V Cerec 3D software je požadovaná zubní náhrada virtuálně vymodelována. Poté jsou data vymodelované náhrady odeslána do počítačem řízené frézy (CNC), kde je požadovaná inlej/onlej/faseta/ korunka vyřezána z bločku čisté keramiky. Pak už jen následuje kontrola a vyartikulování práce v ústech. Díky možnosti nanést na celokeramickou korunku glazuru jde výsledný dojem práce v ústech dovést téměř k dokonalosti. Poté již následuje jen vypálení glazury, ochlazení zubní náhrady a její fixace v ústech pomocí kompozitního cementu.

 

1. nevyhovující amalgamová výplň na zubu 47

2. proces výroby celokeramické onleje na monitoru
  

3. vyrobená celokeramická onlej před
začištěním a zkouškou v ústech
  

4. výsledek v ústech

 
   zubni-lekar-zubar.cz >> CEREC: Zhotovení celokeramických inlejí, onlejí a korunek v jedné návštěvě
CEREC - zhotovení celokeramických inlejí, onlejí a korunek v jedné návštěvě