Zubní implantáty - náhrada jednotlivých zubů, náhrada snímatelné protézy můstkem, ošetření bezzubé čelisti
Zubní lékař - zubař, soukromá zubní ordinace Hradec Králové, HK
 

ZUBNÍ IMPLANTÁTY: náhrada jednotlivých zubů, náhrada snímatelné protézy můstkem, ošetření bezzubé čelisti
zubní ordinace Hradec Králové - 500 02 HK, Břetislavova 1057, tel. č. +420 495 514 188, mobil 775 786 986

     
Zubní implantáty

Zubní implantáty

   Zubní implantáty se zjednodušeně dají přirovnat k umělým zubním kořenům. Představte si je jako válce opatřené závity, které se vsazují do lůžka vytvořeného v čelistní kosti. Na vlastní implantát se nasadí tzv. hlava (abutment) a na ni se potom zhotoví protetická korunka, sólo/součást fixního můstku, nebo zásuvný spoj kotvící částečné či hybridní zubní náhrady. Jsou vyráběny z titanu a jeho slitin, které jsou lidským organismem dobře akceptovány. Úspěšnost jejich vhojování dnes přesahuje vysoko 95%. Důležitou podmínkou úspěchu je ale dokonalá ústní hygiena spojená s pravidelnými návštěvami dentální hygienistky.

Možnosti zubních implantátů:


Náhrada jednotlivých zubů

Náhrada jednotlivých zubů

   Vsazení implantátu představuje šetrnější a estetičtější způsob ošetření než jakým je zhotovení klasického můstku. Není potřeba obrousit sousední zuby kolem mezery, což by je mohlo poškodit.


Náhrada snímatelné protézy můstkem

Náhrada snímatelné protézy můstkem

   Běžným řešením při větším počtu ztracených zubů je zhotovení částečné snímatelné náhrady. Ta však nemusí pacientovi vyhovovat. Jednodušší varianty těchto náhrad také mohou poškozovat zbylé zuby. Na zubní implantáty je možné upevnit můstek a tím snímatelnou protézu nahradit.


Ošetření bezzubé čelisti

Ošetření bezzubé čelisti

   Ne každý člověk si zvykne a je schopen nosit „pojišťovenskou“ celkovou zubní náhradu. V ústech je jí plno, jiná se zdá řeč, kousání je divné a obtížné, člověk přichází o chuť a tím i o kulinářské vjemy. A pokud má pacient v ústech nevhodné protézní lože, i dobře zhotovená celková náhrada se stává noční můrou.

   Při řešení implantáty má v této situaci pacient na výběr: Když preferuje zuby „ napevno“ zavede se do bezzubé čelisti větší počet implantátů (i 10), na které se zhotoví fixní můstek ( podmíněně snímatelný). Pokud představu snímatelné náhrady neodmítá, pouze mu vadí jejich špatné držení v ústech, zavede se do čelisti několik implantátů, na které se zhotoví zásuvné spoje držící protézu v ústech.


   Naše zubní ordinace věří v určitou specializaci zubních lékařů, do té naší, zatím, implantologie nepatří. Při ošetření pacientů majících zájem o zubní implantáty spolupracujeme především s MUDr. Martinem Čelkem, jehož zubní praxe sídlí nedaleko.
 

 
   zubni-lekar-zubar.cz >> ZUBNÍ IMPLANTÁTY: náhrada jednotlivých zubů, náhrada snímatelné protézy můstkem, ošetření bezzubé čelisti 
Zubní implantáty - náhrada jednotlivých zubů, náhrada snímatelné protézy můstkem, ošetření bezzubé čelisti